Пульпіт – запалення м’якої тканини зуба (пульпи), яка складається з нервів, кровоносних судин і сполучної тканини. Запальний процес протікає в пульпарній камері та кореневому каналі зуба. Основною причиною виникнення такого захворювання є карієс, який не вилікувано своєчасно.

Розрізняють гострий пульпіт, коли зуб різко реагує на холод і тепло або мимовільно болить, та хронічний пульпіт, при якому запалення проходить без яскраво вираженої клінічної картини.

Лікування пульпіту

Лікування пульпіту полягає у видаленні пульпи з кореневого каналу, механічній та медикаментозній обробці каналів та їх пломбування. Механічна обробка каналу – формування анатомії каналу, необхідна для його якісного пломбування. Медикаментозна обробка каналу – вплив на мікрофлору; хімічне розширення каналів коренів зубів;
При пломбуванні каналів в нашому відділенні використовуються методика латеральної конденсації з використанням гутаперчевих штифтів. Раніше в стоматології при лікуванні пульпіту широко застосовувався миш’як. Зараз миш’яковисті пасти використовуються обмежено за показаннями. Лікування пульпіту закінчується рентгенологічним контролем та постановкою постійної пломби або відновленням коронкової частини зуба на штифті.

Likuvannya pulypitu

Рекомендації

Після лікування кореневих каналів можливі больові відчуття, особливо при накусуванні. Це реакція організму на лікувальні маніпуляції у кореневих каналах. Зверніться за консультацією до Вашого лікаря, можливо Вам буде потрібно проведення додаткових маніпуляцій (прийом знеболюючих препаратів, фізіотерапевтичні процедури).

Do ta pislya likuvannya pulypitu