Ортодонтія займається виправленням аномалій, пов’язаних з нерівним розташуванням зубів та невірним прикусом. Даний напрямок розв’язує не лише проблеми естетики. У першу чергу, це збереження функціональності жувального апарату.

Крім безпосередніх проблем із зубами, людину з неправильним прикусом можуть супроводжувати мігрені та гайморити. Це результат зміненої структури черепа.Якщо не вирішувати проблему неправильного прикусу, то це може привести до утруднення гігієни зубів, розвитку захворювань кісткової тканини, ясен, до утворення пародонтальних кишень. Та як наслідок – втрата зубів.

В ортодонтії для виправлення прикусу застосовуються:

Спеціальні ортодонтичні апарати: це знімні пристрої, які потрібно носити протягом декількох років, змінюючи моделі на окреслених етапах;

Прозорі капи «Інвізілайн» – це нова система корекції прикусу за допомогою знімних прозорих кап. Такі капи невидимі для оточуючих й ідеально відповідають формі та розміру зубів пацієнта, щільно прилягають і не доставляють ніякого дискомфорту ні під час спілкування, ні під час прийняття їжі;

  • Набір «Інвізілайн» складається з індивідуальних, практично невидимих знімних капп, які пацієнту потрібно міняти 1 раз у 2 тижні, оскільки за цей період кожна каппа вже переміщує зуби до певного положення. Така методика, успішно застосовується в ортодонтичному лікуванні, – позбавлена недоліків та обмежень, які можуть виникнути при роботі з іншими системами – як для пацієнта, так і для фахівця.

Прозорі капи «Інвізілайн»

Брекет-система: це незнімний апарат. Він складається з комбінації замочків, які фіксуються на поверхні зуба, та дротяної дуги – саме з її допомогою відбувається переміщення зубів – виправлення прикусу.

  • металеві брекет-системи є найбільш надійними та ефективними; вони добре фіксуються й тримаються на зубах, зручні в індивідуальному використанні, не чинять травмуючої дії на щоки та губи пацієнта;
  • прозорі брекет-системи (наприклад, пластикові або керамічні сапфірові) відрізняються естетичної складової: вони практично непомітні на зубах, але є менш зручними. Також для пацієнта дуже важливо дотримуватися особливих правил гігієни порожнини рота. Прозорі брекети не в усіх випадках можуть бути застосовні для нижньої щелепи; носіння брекетів може бути стильним (наприклад, сапфірові брекет-системи). А результат вартий того однозначно!
Металеві брекети Прозорі брекети
  Металеві брекети   Прозорі брекети

Чим раніше Ви звернете увагу на проблему, тим швидше та ефективніше можна буде її вирішити. Завдяки новітнім розробкам в області ортодонтії, виправлення прикусу чи нерівних зубів у дорослому віці також ефективно, але на це потрібно більше часу. Доросла ортодонтія – це також і важливий етап підготовки до імплантації, протезування та реабілітації дисфункції скронево-нижньощелепного суглоба (СНЩС).

Виправлення нерівних зубів, щонайменше, забере 1 рік. Залежно від складності випадку, лікування ортодонтичними апаратами складається з ряду етапів та може займати кілька років. Для деяких пацієнтів це складно ще й з психологічного боку, але ми вас запевняємо, що носіння брекетів може бути стильним (наприклад, сапфірові брекет-системи). А результат вартий того безперечно!

У період ортодонтичного лікування потрібно стежити за своїм харчуванням: воно повинно бути багатим на вітаміни та мікроелементами, збалансованим, зі зниженням споживання вуглеводів.
Ще один важливий момент – це дотримання індивідуальної гігієни порожнини рота: зуби потрібно чистити після кожного прийому їжі, та при цьому потрібно застосовувати спеціальні пристосування. Дотримання гігієни дозволить вам запобігти появі карієсу. Відвідувати лікаря вам потрібно буде регулярно (1 раз на місяць).

Успіх лікування по виправленню прикусу на 99% залежить від пацієнта: потрібно ретельно виконувати всі рекомендації, призначення лікаря та бути позитивно налаштованим на результат!

Ортодонтичне лікування cкінчиться, лікар зніме брекети – це повністю безболісна процедура. У деяких випадках може знадобитися закріплення результату, для цього лікар-ортодонт призначає вам носити спеціальний фіксуючий апарат (ретейнер) – це може бути каппа, яку потрібно надягати на ніч, або, в більшості випадків, незнімний ретейнер (тонкий дріт, який фіксують на зворотній поверхні фронтальних зубів).

Звернувшись до ортодонта нашої поліклініки, Ви отримаєте схему лікування, розроблену фахівцем, яка допоможе збутися вашій мрії про вродливу усмішку!