Періодонтит зуба – запальний процес, який стосується тканини зуба та кістки біля верхівок коренів. Дане захворювання призводить до розпаду зубного нерва та викликає порушення зв’язки, що утримує зуб в щелепі. Якщо лікування періодонтиту не провести вчасно, зуб можна втратити.

Зазвичай, це захворювання розвивається в результаті каріозного процесу: інфекція зверху проникає в кореневий канал, а потім, крізь отвір у верхівці кореня, потрапляє в навколозубні тканини. Бактерії можуть поширюватися і крізь глибокі зубодесневі кишені. У рідкісних випадках запалення пов’язане з неякісним лікуванням карієсу чи пульпіту та починається у разі, якщо лікар не повністю ліквідував осередки інфекції. Також причинами можуть бути травми, риніт, гайморит, остеомієліт, соматичні захворювання та алергічна реакція на медикаменти. У будь-якому випадку лікування періодонтиту вимагає точного встановлення чинників, які його викликали.

Періодонтит зуба буває:

 • Гранулюючий – дане захворювання викликає патологічне розростання молодої сполучної тканини (грануляцій);
 • гранульоматозним – призводить до формування капсул, заповнених грануляціями;
 • фіброзним – у процесі цього захворювання пошкоджені тканини періодонта заміщаються фіброзною сполучною тканиною.

Ознаки залежать від форми захворювання. При гострій стадії у зубі відчувається ниючий біль, що посилюється при перкусії (постукуванні) та накусуванні. При переході до гнійної форми, з’являються пульсуючий біль. У пацієнта набрякають м’які тканини обличчя, етіологічний зуб може стати рухомим, іноді підвищується температура та з’являється слабкість. Хронічна стадія періодонтиту зуба найчастіше перебігає безсимптомно. Але може відчуватися помірна болючість при постукуванні по зубу та під час відкушування твердого продукту. У деяких випадках на яснах утворюється свіщевий отвір, з якого відділяється невеличка кількість гною.

Рентгенівський знімок: Періодонтит (до лікування) Рентгенівський знімок: Періодонтит (після лікування) Періодонтит (утворився свіщевий отвір)

Метод лікування може бути консервативним та хірургічним, а вибір методу, – залежить від причини та форми захворювання. Консервативне лікування періодонтиту передбачає чистку кореневого каналу від інфікованого дентину та знищення патогенної мікрофлори за допомогою антибіотиків і антисептиків, в одне або декілька відвідувань, з обов’язковим рентгенологічним контролем. У складних клінічних ситуаціях проводиться диспансерне спостереження.
Хірургічне втручання може полягати в резекції верхівки чи ампутації кореня, гемісекції, або видаленні ураженого зубу.

При необхідності лікар запропонує Вам лікування за допомогою депофорезу або матеріалами, які містять кальцій (Каласепт).

Депофорез

В основі депофорезу полягає використання гідроксиду міді-кальцію, який має виражені дезінфікуючі властивості та ефективно бореться не тільки з усіма бактеріями, але і з грибками та їх спорами. Крім того, мідь має дуже коринсну властивість. Вона стимулює зростання кісткової тканини, внаслідок чого відбувається приріст остеоцемента та запечатування кореневого каналу.

Обладнання для проведення процедури депофорезу Лікування періодонтиту за допомогою депофорезу

Показання до застосування депофорезу:

 • Наявність викривлених та важкодоступних каналів;
 • Наявність некротизованих тканин в кореневому каналі;
 • Наявність гангренозного вмісту в каналі;
 • Наявність зламаного інструменту в кореневому каналі;
 • Наявність перфорації кореня зуба;
 • Наявність облітерованих каналів;
 • Наявність широкого апікального отвору;

Протипоказання до застосування депофорезу:

 • Алергія до міді;
 • Наявність срібного штифта в кореневому каналі зуба;
 • Загострення періодонтитів;
 • Вагітність;

Методика депофорезу

Курс лікування за допомогою депофореза складається із 2-4 сеансів.

До застосування депофорезу За 6 місяців після депофорезу
До застосування депофорезу За 6 місяців після депофорезу

Calasept (Каласепт) для лікування періодонтиту

У нашому відділенні для лікування деструктивних форм періодонтитів (кіст або гранульом) використовується препарат «Каласепт». Каласепт (Виробник: Швеція) – рентгеноконтрастна паста на основі гідроксиду кальцію. Матеріал для тимчасового пломбування кореневих каналів при традиційному лікуванні коренів. Стимулює утворення дентинних канальців, твердих тканин верхівок кореневих каналів. Має сильний бактеріцидний ефект.

Ефективний препарат для лікування складних форм періодонтиту

Корінь зуба становить собою мініатюрне та дуже складне утворення, і це нерідко перешкоджає лікуванню ускладнених форм карієсу зубів (періодонтитів). Труднощі в лікуванні полягають в тому, що корінь містить велику кількість анатомічних мікроструктур (як стовбур дерева з тоненькими гілочками), стан яких, в значній мірі, визначає увесь результат лікування. При гнійно-запальних процесах у пульпі та запаленні у тканинах, що оточують корінь зуба ситуація ускладнюється ще й глибоким проникненням інфекції по канальцям внутрішніх шарів у товщу кореневого дентину. Тому у цих випадках додатково із загальноприйнятими технологіями обробки кореневого каналу, за допомогою сучасних машинних інструментів необхідно проводити тимчасове заповнення кореня зуба з метою “стерилізації” кореневого каналу.

Клінічний випадок використання Каласепт при лікуванні гранулюючого періодонтиту

Клінічний випадок використання Каласепт Клінічний випадок використання Каласепт Клінічний випадок використання Каласепт

Лікування періодонтиту вважається ефективним, якщо у пацієнта відсутні скарги, а при проведенні контрольного огляду клінічних ознак захворювання не спостерігається. Пролікований зуб повноцінно виконує свою функцію, а на рентгенограмі виявляється формування у близьковерхівковій області нової кісткової тканини.

Щоб уникнути проблем із зубами, потрібно при перших неприємних відчуттях в зубах звернутися до фахівця, а краще відвідувати лікаря-стоматолога хоча б раз на півроку.

Наші роботи

Наші роботи Наші роботи
nashi roboty 3 Наші роботи