Для чого необхідно проводити умовно-знімне протезування? 

Здавалося б, без одного загубленого зуба цілком можна обійтися. Але справа у тому, що з часом зуби, розташовані до та після втраченого, починають зміщуватися. І справа не тільки у тому, що вони втрачають «відчуття ліктя», а тому зміщуються у вільний бік. Цьому опирається кісткове ложе – альвеолярний відросток щелепи. На сусідні зуби надають дію антагоністи, тобто протиставлений їм зубний ряд. В внаслідок цього зуби нахиляються у бік просвіту, що призводить до деформації нормального вигляду зубного ряду. Надалі це зумовлює складнощі у протезуванні. Більш того, може розвинутися порушення прикусу, збільшується ймовірність хвороб пародонта та багато іншого. Ось і виходить, що втрату одиничного зуба вкрай необхідно поповнювати.

Один з найкращих варіантів протезування у конкретному випадку – це саме умовно-знімне протезування. Спробуємо розібратися у його перевагах та можливих недоліках:

Умовно-знімний зуб зазвичай служить декілька років, отже, досить довго не потребує заміни.

Умовно-знімний протез легко знімається та замінюється на будь-яку іншу бажану конструкцію.

Умовно-знімне протезування запобігає деформації зубного ряду, тобто можливому пересуванню антагоніста (протипоставленого зуба) та крайніх до дефекту зубів в просвіт, що утворився.

Зберігає повноцінну жувальну функцію з боку втрати зуба.

Не має потреби у додатковій гігієні протеза, характерної для знімних протезів. Знімні протези дійсно необхідно кілька разів на день самостійно знімати, так як вони лежать на яснах, а при тривалому носінні знімного протеза, – нормальна функція ясен може порушиться. Такі протези обов’язково знімають на ніч, а також після прийому їжі, щоб промити внутрішню пластмасову поверхню протеза, що прилягає до ясен.

Відсутність помітних додаткових елементів у порожнині рота (наприклад, металевих кламерів), характерних для незнімних протезів.

Висока естетичність конструкції. Людина, що носить умовно-знімний протез зовні нічим не відрізняється від тих, у кого протеза немає. Він може так само спокійно посміхатися або чистити зуби, елементи конструкції зовсім непомітні.

Умовно-знімне протезування