Фізіотерапія в стоматології є цінним доповненням до лікування. Вона дозволяє досягти оптимальних результатів, знижуючи ризик впливу на організм медикаментозної терапії. Фізіотерапія скорочує час лікування та відновлення після лікувальних процедур.

Основні цілі проведення фізіотерапії: знеболювання, протизапальна дія, поліпшення кровообігу, усунення лімфатичних набряків та гематом, прискорення регенерації тканин.

Загальні протипоказання до фізіотерапевтичних процедур: тяжкі стани організму, різке виснаження, злоякісні новоутворення, схильність до кровотечі, хвороби крові, різко виражена серцево-судинна й дихальна недостатність, порушення функції нирок та печінки.

Кабінет фізіотерапії Пацієнти у фізіотерапевтичному кабінеті


Гідромасаж ясен

Гідромасаж ясен в умовах поліклініки здійснюють за допомогою спеціальних наконечників зігнутої форми, що відповідають конфігурації щелеп. Наконечники містять безліч дрібних отворів діаметром до 1 мм, через які струмені води під натиском зрошують слизову ясен. Вода, виходячи із отворів під певним натиском, в достатній мірі надає масажуючий вплив на слизову оболонку та підлягаючі тканини ясен.
Під дією гідромасажу усувається венозний застій, посилюється крово- та лімфообіг, активізуються обмінні процеси в пародонті, що веде до ліквідації проявів захворювання.

Гідромасаж ясен


Фонофорез

Фонофорез – це спосіб введення лікарської речовини в організм за допомогою ультразвуку.

Ультразвукова терапія являє собою застосування (з лікувальною метою) енергії механічних коливань пружного середовища, які є невідчутними для людського вуха. Механічний фактор, що викликається змінним акустичним тиском, є своєрідним «мікромасажем» на клітинному та субклітинному рівнях.
При цьому відбувається підвищення проникаючої здатності клітинних мембран, гистогематических бар’єрів та посилення черезшкірного проникнення речовин. При лікарському фонофорезі озвучування проводиться через контактні середовища, в які вводяться лікарські речовини. Глибина проникнення ліків при фонофорезі не перевищує товщини епідермісу шкіри.

Фонофорез


Магнітрон

Широке застосування й визнання отримала терапія в основі якої лежить застосування постійного та змінного магнітного поля. Магнітотерапія в стоматології має знеболюючу, протизапальну і регенеруючу дію, знижує гіпоксію тканин.

Магнітрон


Біоптрон

Світло приладу ‘Біоптрон’ має біостимулюючий ефект:

нормалізує обмінні процеси на клітинному рівні,

прискорює загоєння ран,

зміцнює імунну систему,

покращує мікроциркуляцію крові,

знімає біль або зменшує її інтенсивність,

стимулює регенеративні процеси в тканинах всього організму.

Показання до застосування у стоматології:

Ускладнений карієс зубу.

Захворювання пародонту.

В післяопераційному періоді: після кюретажу, гінгівоектоміі, гінгівотомія, імплантації та ін.

Захворювання слизової оболонки порожнини рота і червоної облямівки губ: герпесні поразки, афтозні стоматити, виразково-некротичний стоматит Венсона, тріщини та ін.

Запальні й травматичні ушкодження челюсно-лицьової області.

До та після ортодонтичної корекції деформації зубних рядів (установка брекет-систем).

Після дентальної імплантації.

Біоптрон


Електрофорез

Це метод фізіотерапевтичного лікування, при якому до організму вводиться лікарський препарат за допомогою електричного струму малої сили.

Для купірування хворобливих явищ при гіперестезії твердих тканин зубів з успіхом можуть застосовуватися речовини для відновлення структури зуба. До них відноситься: хлорид кальцію. Рекомендований курс 8-10 процедур. Тривалість процедури становить 15 хвилин.

Електрофорез


Магніто-лазерна терапія

Це високоефективний, сучасний метод лікування захворювань слизової оболонки рота й пародонту. Застосовується у стоматологічній терапії, ендодонтії, пародонтології, хірургії.
Приклади напрямків застосування: лікування й профілактика захворювань пародонту, відбілювання зубів, лікування карієсу та його ускладнень, пластика вуздечок губ та язика, при протезуванні та встановлення брекетів, при імплантації імплантів та ін.

Магніто-лазерна терапія


Тубусний кварц

Показанно до застосування під час наявності:

різних зубних нальотів;

різних запальних процесів у яснах;

регулярної кровоточивості;

гнійної рідини.

Ультрафіолетове опромінювання надає протизапальну, гіпосенсибілізуючу (зменшення чутливості до алергену), стимулююче обмінні процеси та регенерацію дію. Воно широко застосовується під час лікуванні запальних та дістрофічно- запальних захворювань пародонту.

Найбільш ефективні короткі ультрафіолетові промені КУФ (довжина хвилі – 253,7 нм). Конічні насадки дають можливість направляти промені локально у порожнину рота.

Тубусний кварц

Фізіотерапія сприяє поліпшенню регенерації клітин, зменшенню болю та швидкому загоєнню!