Існує два основні методи мікропротезування: метод вкладок та накладок. Зубні вкладки (inlay) представляють собою точну копію порожнини зуба, виконану з міцного матеріалу (зазвичай кераміки, металу або композитного матеріалу).

Встановлення вкладки в порожнину зуба виконує кілька важливих функцій:

  • Естетичну (сучасні матеріали можна підібрати за кольором і фактурою найбільш наближеною до природної), що дуже важливо для будь-якої людини, яка хоче посміхатися, не соромлячись своєї посмішки.
  • Функцію відновлення структури зуба. Відновлення структури автоматично призводить до відновлення головної функції – здатності пережовувати їжу.
  • Функцію додаткового зміцнення зуба. Це особливо важливе для подальшого протезування, наприклад, металокерамікою. При установці коронок доводиться здійснювати обточування зуба, тому встановлення вкладок в зубну порожнину підвищує міцність зуба з коронкою та зменшує ймовірність його травматичного пошкодження.

Іншим різновидом мікропротезування є вінірінг. Слово вінір (veneer) означає облицювання, маскування, захисне покриття. Вінір являє собою тонку керамічну пластинку, яка облягає зуб.

Вініри дозволяють вирішити одночасно два завдання:

  • захист тканин зуба від зовнішнього несприятливого впливу,
  • створення чарівного іміджу з білосніжною посмішкою.

Звідси витікає два напрямки застосування мікропротезування винирами – лікування захворювань зубів (наприклад, патологічна стиранність емалі) та відновлення зовнішнього вигляду зубів (естетична стоматологія).

Вініри дуже стійкі до фізичного, хімічного та навіть біологічного впливу. Вони міцні на злам, майже не бояться агресивних середовищ і не схильні до карієсу так, як це властиво тільки власним зубам. Вони стійкі до чаю, кави, сигарет та інших чинників, здатних змінити зовнішній вигляд зубів. Захист зубів вінірами здатен подовжити термін служби власних зубів. Вініри безпечні для тканин, що оточують зуб. Саме завдяки цім якостям, мікропротезування винирами користується таким великим попитом серед пацієнтів.

До мікропротезуванняПісля мікропротезування