Найбільш часто стоматологами застосовуються металокерамічні коронки. Що являє собою металокераміка? По суті – це тонкостінний металевий чохол для зуба, вкритий керамічною поливою.

Коронки з металокераміки, можна встановлювати в багатьох випадках, але до найбільш типових відносять:

 • Неможливість відтворення початкової форми та функції зуба шляхом звичайного пломбування дефекту. Іншими словами, якщо карієс зайшов занадто далеко, то потрібно подумати про інсталяцію металокерамічної коронки.
 • Вроджене недорозвинення емалі або підвищена стертість емалі та дентину. В цьому випадку металокераміка захищатиме зуби від подальшого сточування і розвитку порушень прикусу.
 • Флюороз. При цьому захворюванні зуби відрізняються підвищеною крихкістю і тому вимагають захисту коронками.
 • Відкол частини зуба. Травматичні пошкодження зуба – типовий випадок, при якому рекомендується встановлення металокерамічних коронок.
 • Аномалії форми, величини або положень зубів в зубному ряду. Якщо методи ортодонтії не дозволяють виправити (вирівняти) зубний ряд, то вдаються до допомоги металокераміки.
 • Заміна інших видів коронок (металевих, пластмасових та інших коронок, що вимагають видалення в силу зношеності чи інших причин).

Металокерамічні коронки можна встановлювати майже завжди, але існує ряд обставин або захворювань, при яких коронки вимагають зваженого та обережного підходу при прийнятті рішення про їх встановлення. Зважувати доводиться співвідношення явних переваг та появу можливих недоліків.

 • Коронки не рекомендуються дітям до 16 років. Причина проста – їх зуби мають не досить товсті стінки та можуть просто не витримати встановлення коронок або наступних за цим навантажень.
 • Не варто встановлювати коронки на нижні різці з тієї ж причини – у дорослих ці зуби є тонкостінними, а отже, збільшується ризик розвитку ускладнень, включаючи пошкодження пульпи зубу.
 • Деякі види прикусу, що заважають нормальній інсталяції коронки. У разі примусового встановлення, знову ж таки, можна пошкодити зуб.
 • Патологічна стиранність зубів зі прикусом, що знижується. Для встановлення коронок необхідне попереднє ортопедичне лікування.
 • Деякі захворювання періодонта (навколозубних тканин). Справа в тому, що зуб з коронкою буде почувати себе чудово, а ось його хворобливе оточення може не впоратися з навантаженнями, характерними для здорових зубів або зубів з коронками. Тому спочатку необхідно підлікувати порожнину рота, а вже потім встановлювати коронки.
 • Деякі захворювання жувальних м’язів (наприклад, підвищена збудливість, бічні зміщення щелепи), які можуть призводити до підвищених навантажень на зуби, їх коронки та навколишні тканини.

Процедура встановлення металокераміки обов’язково пов’язана з процесом обточування зуба під коронку. Звичайна глибина обробки знаходиться в межах 0,8 – 1,3 мм, що забезпечує достатню товщину коронки та зберігає міцність зуба під коронкою. Існує кілька способів обробки зуба під коронку, кожен з яких застосовується із урахуванням особливостей конкретного пацієнта. При цьому оброблені зуби повинні в зменшеному вигляді зберегти форму та будову, що й забезпечує в подальшому повноцінну функцію коронки.

До протезування металокерамікою Після встановлення металокерамічної коронки