Один з класичних видів протезування, при втраті одного або декількох зубів, – використання мостовидного протеза. Назва «мостовидний» є цілком виправданою, оскільки в більшості випадків міст має дві точки опори (у вигляді двох сусідніх зубів), а між ними на проміжній частині, знаходиться зубний протез, який заміщує дефект.
При цьому навантаження, що додається до протезу, при жуванні передається на опорні зуби, оскільки протез ніби «висить» на «опорах мосту». Зазвичай на опорні зуби потрібне встановлення коронок, але сьогодні можна обійтися і без них.

Виділяють наступні види основних мостовидних протезів:

  • Суцільнолиті мостовидні протези. Широко поширені, відносно легко моделюються та встановлюються.
  • Мостовидні протези зі штампованими металевими коронками та комбінованим тілом протеза.
  • Мостовидні протези з пластмаси.
  • Металокерамічні та метало-пластмасові мостовидні протези.
  • Мостовидні протези на замкових кріпленнях. Дозволяють обійтися без встановлення коронки на опорні зуби.
  • Адгезивні (протези, що приклеюються) мостовидні протези. Для фіксації мосту використовуються сучасні композитні матеріали.

Кожен з представлених варіантів мостовидних протезів має свої переваги та недоліки, залежно від яких лікар-ортопед буде вибирати найбільш прийнятний варіант для даного пацієнта. Мостовидні протези можуть мати більше двох точок опори на зубах, розташованих по обидві сторони дефекту. Але є й особливий вид мосту – консольний, при якому мається тільки одна точка опори. Його використання обмежене та допускається лише при заміщенні одного зубу.

До встановлення мостовидного протезуДо встановлення мостовидного протезу