Знімне протезування дозволяє створити такі протези, які пацієнт може самостійно ввести в порожнину рота і також легко витягти.

Люди старшого покоління знають, якими раніше були знімні протези – громіздкими, незручними, такими які інколи спричиняли подразнення при носінні. Складалося враження, що їх основне завдання було – максимально ускладнити життя їх господареві. Сучасне знімне протезування суттєво відрізняється від того, що було розповсюджене в минулому тисячолітті. Сьогодні, використовуються нові матеріали та нові технології. Матеріали відрізняються міцністю, гнучкістю та безпекою. Технології, дозволяють виробляти нові композитні матеріали та комбіновані конструкції з високою точністю.
Знімні протези й досі належать до найбільш поширених. Ще одна причина розповсюдженості – це вдмінне співвідношення параметрів ціна / якість / естетичність.

До основних типів знімних протезів відносять:

  • Сповнені або часткові пластинчасті протези. Сучасні матеріали, з яких роблять такі протези, не мають потреби в обов’язковому зануренні на ніч у склянку з водою. Сучасні пластмаси, при правильному догляді за ними, довго не змінюють свій зовнішній вигляд та робочі характеристики. Так що, при бажанні, можна не виймати їх з рота або загорнути їх після чистки у серветку (або хустку).
  • Знімні бюгельні протези. Це дугоподібні конструкції, які можуть також використовуватися при лікуванні хвороб пародонта та при протезуванні зубного ряду.
  • Знімний малий протез (косметичний протез). Може використовуватися як тимчасовий протез.

До протезуванняПісля протезування