З дитинства необхідно вчиться правильному догляду за зубами та порожниною рота. Більшість з нас, дорослих, чистять зуби неправільно. Часто це є причиною захворювань зубів та ясен, які можуть мати негативний вплив не тільки на вашу красиву посмішку, але і на весь організм у цілому.

У нашій поліклініці, профілактиці стоматологічних захворювань приділяється велика увага. Індивідуальна гігіена – це найважливіший етап комплексного лікування кожного пацієнта. Наша порожнина рота так само індивідуальна, як та ми самі, тому завдання наших фахівців підібрати кожному пацієнтові необхідні тільки для нього предмети гігієни, щоб забезпечити індивідуальний контроль здоров’я порожнини рота.

Детальніше у лікаря Ви дізнаєтеся:

скільки разів необхідно чистити зуби;

яка вам підходить зубна щітка;

що робити у ситуації, коли немає можливості почистити зуби;

як потрібно чистити язик;

яка зубна паста Вам необхідна;

що можна використовувати як альтернативу зубної нитки.

На ці та інші питання з гігієни порожнини рота кваліфіковано Вам дадуть відповідь наші лікарі.

Зубні пасти Зубні пасти

Відрізняються не тільки за складом, кольором, але й за призначенням: гігієнічні, лікувально-профілактичні та медичні (професійні). Дві останні не призначені для постійного застосування, їх призначає тільки стоматолог у кожному клінічному випадку індивідуально виходячи зі стану окремої порожнини рота.

Зубні щітки Зубні щітки.

Мануальні, електричні, ультразвукові, ультратонкі, гнучкі, зубні щітки з густою щетиною та особливим розташуванням щетинок на щітковому полі дозволяють без травматизму здійснити повне очищення всієї поверхні зубів, включаючи навколишні тканини ясен.

Шкребки та щітки для язика Шкребки та щітки для язика.

Жодна повноцінна гігієнічна обробка порожнини рота не обходиться без очищення нальоту зі спинки язика. Очищається поверхня язика за допомогою шкребків, адаптованих під форму язика.

Зубні нитки або флоси Зубні нитки або флоси.

Одними з важливих елементів гігієни є різноманітні флоси (вощені, об’ємні, круглі, плоскі, з просоченням й без нього та суперфлосси для догляду за коронками й мостовидні протезами). Зубні нитки доктор підбирає виходячи з анатомічної будови щелепи та ширини міжзубних проміжків.

Йоршики для чищення міжзубних проміжків Йоршики.

Застосування міжзубних йоршиків з різною довжиною щетини дозволяє ефективно впоратися з усуненням м’якого нальоту у міжзубних проміжках та особливо важкодоступних місцях порожнини рота. Доктор порекомендує який ершик підійде саме для ваших зубів, так як використання неправильного виду йоршика може травмувати ясна й зубну емаль.

Іригатор Іригатор.

Завдяки ефективному видаленню нальоту з усією поверхні зубів, ясен, піднебіння, щік, язика, міжзубних проміжків, очищення пародонтальних кишень за допомогою окремого струменя води (під тиском та мікроімпульси) застосування іригатора у домашніх умовах стає все більш популярним. Струмінь води, проходячи через спеціальний наконечник, перетворюється у мікроскопічні бульбашки. Різні режими та насадки забезпечать не тільки ретельну гігієну, але й масажний ефект.

Ополіскувачі Ополіскувачі.

Користь гігієнічних ополіскувачів невисока, вони просто усувають неприємний запах, але не вирішують проблему його появи. Варто врахувати, що тільки правильне застосування ополіскувачів приносить користь. Спиртовмісні засоби дозволяють знищити мікроби, запобігти появі зубного каменю, але при цьому вони можуть викликати подразнення слизової, сухість у роті.