Бюгельний протез – це протез дугоподібної форми. Власне слово «бюгельний» у перекладі якраз і означає «дугоподібний». Такі конструкції мають одну дуже важливу перевагу – дуга набагато надійніше утримує всі свої елементи, тобто стійкіша, чим аналогічні лінійні конструкції.

Бюгельний протез дозволяє використовувати для опори не тільки ясна, але й власні зуби, навіть якщо вони хитаються.

Більш того, саме бюгельні протези рекомендуються при лікуванні пародонтозу, одним із симптомів якого може бути хиткий зуб. За рахунок взаємної підтримки сусідніх зубів бюгельний протез передає жувальну навантаження так, як це потрібно, тобто аналогічно здоровим зубам. У бюгельного протезу компактніший вигляд, він дуже зручний, довговічний та міцний.

Переваги бюгельних протезів в ортопедичній стоматології є очевидними. Але, як і у будь-який інший конструкції, у бюгельного протезу є свої недоліки. Так, раніше головним недоліком бюгельного протезування вважали недостатню естетичність. Це цілком зрозуміло: людина посміхається або відкриває рота, та можна помітити, що на зубах є якісь металеві дужки. На щастя, ситуація змінюється. Сегодня, в епоху нових матеріалів та технологій з’явилися високоестетичні варіанти бюгельних протезів.

Бюгельний протез Бюгельний протез верхня щелепа