Красива білосніжна посмішка – важлива складова привабливості людини. Хвороби ясен вкрай негативно позначаються не тільки на зовнішньому вигляді зубів

але і в цілому на стан здоров’я порожнини рота. Ось чому так важливо своєчасно діагностувати проблему і пройти курс лікування. Ефективну терапію може призначити тільки лікар. До найбільш поширених захворювань ясен можна віднести гінгівіт, пародонтит і пародонтоз.

 

 

Захворювання ясен

Поява гінгівіту, пародонтиту, пародонтозу обумовлено не тільки суто стоматологічними проблемами. Дані захворювання можуть розвиватися, наприклад, на тлі розладу травлення, розлади обміну речовин, на тлі алергічних реакцій та інфекційних захворювань. На розвиток гінгівіту та пародонтиту також впливають стреси, емоційне напруження й інші негативні емоції, які можуть виникати у зв’язку з різними критичними ситуаціями у житті людини.

Гінгівіт

Гінгівіт – це запальний процес у області ясен та міжзубних сосочків, при якому зберігається цілісність зубодесневого з’єднання. Одними з найбільш характерних симптомів гінгівіту є почервоніння, кровоточивість або «синюшність» ясен. Залежно від ступеня тяжкості захворювання гінгівіт також може проявлятися у вигляді некрозу або розростання ясен. Основною відмінністю гінгівіту від пародонтиту є те, що при гінгівіті запальний процес ще не торкнувся кістки, яка як і раніше залишається на нормальному рівні.

Гінгівіт та здорові зуби Гінгівіт

Пародонтит

Пародонтит є запальним захворюванням тканин пародонту, супроводжується атрофією кісткової тканини навколо зуба, а також руйнуванням прикріплення зуба до кістки. Пародонтит проявляється у вигляді кровоточивості та набряку ясен, супроводжується відчуттям болю та дискомфорту ясна, оголенням шийок зубів, підняттям ясна, а також можливі гноетечения із пародонтальних кишень.

Пародонтит Пародонтит та здорові зуби

Пародонтоз

Пародонтоз є захворюванням не запального характеру, у процесі якого відбувається ураження й розсмоктування кісткової тканини навколо зубів. Дане стоматологічне захворювання не є частим та зустрічається у 1-8% пацієнтів.

Пародонтоз та здорові ясна Пародонтоз

Консервативні методи лікування захворювань пародонту у Міський стоматологічній поліклініці

професійна гігієна порожнини рота – зняття надясневих та підясневих зубних відкладень за допомогою ультразвуку й піскоструминної чищення AIR FLOW;

вектор-терапія – видалення поддесневого каменю, бактерій й грануляцій з допомогою ультразвукового апарату «Вектор» компанії Durr Dental (Німеччина);

фотодінамотерапія з використанням діодного лазера Хелбі;

фізіотерапія;

медикаментозне протизапальне лікування.

Тільки при тісній взаємодії з лікарем-пародонтологом можна домогтися результату-стабілізації процесу. Тому пацієнт повинен бути мотивований для дотримання всіх пунктів у лікуванні даних захворювань.