Карієс це захворювання зуба, у результаті якого відбувається руйнування емалі та дентину, на поверхні пошкодженого зуба утворюється дефект.

Існують дві стадії карієсу: рання – наявність каріозної плями (білого і пігментованого), і пізня утворення дефекту твердих тканин зуба (поверхневий, середній та глибокий карієс).

Стадії карієсу

Причини виникнення карієсу

Виникнення карієсу обумовлено життєдіяльністю бактерій, що містяться в м’якому зубному нальоті. Зубний наліт, в свою чергу, утворюється при споживанні «м’якої» термічно обробленої їжі з великим вмістом вуглеводів. А це, як раз, та сама їжа, яка входить до основного раціону сучасної людини. Виникнення карієсу також багато в чому обумовлено зовнішніми факторами – гігієна порожнини рота; спадковість, стан здоров’я організму в цілому (імунної, травної системи і т.д.).

Ознаки наявності карієсу

  • Темні крапки на зубах;
  • Шорсткість зубів;
  • Больові відчуття зубів при вживанні солодкого, кислого, гарячого та холодного;
  • Неприємний запах з рота;
  • Порожнини у зубах.

Якщо у Вас з’явився карієс, важливо якомога раніше звернутися до стоматолога для проведення необхідного стоматологічного лікування. Пам’ятайте, що нелікованих карієс може викликати серйозні ускладнення (пульпіт, періодонтит та т.д.). А, лікування карієсу на пізніх стадіях – це процес триваліший та важкий!

У терапевтичному відділенні МСП лікування карієсу є безболісною, безпечної та абсолютно комфортною процедурою. Сучасні анестетики дозволяють провести лікування без больових відчуттів.

Лікування карієсу у терапевтичному відділені (до і після)